Plynovody

 

PE potrubí plynovodní tlakové

Potrubí z vysokohustotního lineárního polyetylénu PE-HD se ukládá do země a je určeno pro vnější tlakové rozvody plynu a jiných médií vůči kterým je daný typ PE stálý. Předpokládaná životnost PE potrubí při provozní teplotě 20 °C a za dodržení jmen. provozního tlaku je 50 let. PE potrubí lze použít v rozmezí teplot -40 °C až +60 °C s ohledem na změnu provozního tlaku.

 

PE potrubí s ochranným pláštěm

Potrubí z vysokohustotního polyethylenu HDPE 100+ s ochranným pláštěm z PP jsou odolné proti oděrům, vrypům a jinému mechan. poškození. Tloušťka pláště je plně dostačující pro dokonalou ochranu trubky. Při svařování elektrotvarovkami i na tupo se doporučuje konce potrubí chemicky čistit - zbavit nečistot, mastných stop.

 

PE RC potrubí

Potrubí RC je vyrobeno z vysokohustotního polyethylenu HDPE 100 RC, který eliminuje rizika v extrémních podmínkách při pokládce potrubí a výrazně zvyšuje odolnost vůči šíření trhlin i bodovému zatížení. Potrubí z materiálu RC tak splňuje veškeré požadavky na moderní a ekonomické způsoby pokládání, je rezistentní vůči vzniklým vrypům i ostrohrannému obsypovému materiálu.

 

PE RC potrubí s ochranným pláštěm

Tento typ potrubí je kombinací použití moderního RC materiálu s dodatečnou ochranou PP pláštěm. Kombinuje tedy výhody PE trubky s ochranným pláštěm s trubkou PE RC do nového typu, který je vhodný pro pokládky s nejvyšším stupněm zatížení, pro veškeré typy bezvýkopových technologií i pro bezposypovou pokládku bez omezení zrnitosti zeminy. Před svařováním se pomocí loupacího nástroje v potřebné vzdálenosti odstraní pouze ochranný PP plášť. Potrubí přináší značné úspory odstraněním potřeby pískování, odvozů a testování zeminy, dále snižuje rapidně riziko poškození při transportu.

Maximální provozní tlak ZP tlakové řady SDR 11 - 4 bar
Maximální provozní tlak ZP tlakové řady SDR 17,6 - 4 bar

 

PE tvarovky

Ke všem typům tlakového HDPE potrubí dodáváme kompletní sortiment elektro-tvarovek a tvarovek pro svařování na tupo.

 

slider

slider slider slider slider

Novinky

O firmě

Jsme mladá, flexibilní, kapitálově zabezpečená společnost, která je otevřená dalším novým výzvám, vstřícná ke svým klientům i spolupracovníkům.
Rádi Vás přesvědčíme o našich schopnostech, přístupu i dovednostech.
Neváhejte nás kontaktovat!